Farba na drevo exteriér je typ náteru, ktorý by sme mali pravidelne opakovať. V žiadnom prípade nehovoríme, že farbu na drevo do exteriéru budete musieť opakovane nanášať niekoľkokrát do roka, no všetko závisí od variantu pre ktorý sa rozhodnete. To za prvé a veľmi dôležitú úlohu pri trvácnosti náteru zohráva aj kvalita odvedenej práce. Počas nanášania farby na drevo do exteriéru budete samozrejme potrebovať viaceré pomôcky a aj tie sa značnou mierou podpíšu pod kvalitu náteru. Ako prvú z nich by sme spomenuli brúsny papier a ten aj budete potrebovať ako prvý pri odstraňovaní starého náteru alebo vyhladzovania podkladu. V obchode s pracovnými pomôckami sa preto určite pýtajte na variant papiera, ktorý je určený na drevo. Ten následne dokáže pripraviť povrch tak, aby farba na drevo exterier na toto miesto dokonale sadla a dokázala sa tu udržať dlhú dobu bez akýchkoľvek známok narušenia. Všímať by sme si mali predovšetkým jeho zrnitosť a z pohľadu pohodlia by sme mali voliť dostatočne trvácny variant.

barva na dřevo

Farba na drevo exteriér si vyžaduje obstaranie rôznych pomôcok a každá z nich zohráva dôležitú úlohu

Ďalšou z pomôcok používaných pri nanášaní farby na drevo do exteriéru sú štetce a najčastejšie používanou alternatívou sú tie v plochom prevedení. Po takomto riešení rozhodne siahnite v prípade, že budete pracovať s dobre roztierateľným náterom a farba na drevo do exteriéru do tejto kategórie rozhodne patrí. So štetcami sa veľmi dobre pracuje a naraz vedia natrieť pomerne veľkú plochu. Ak sa rozhodnete pre vodou riediteľnú farbu na drevo do exteriéru, potom by sme vám rozhodne odporúčali tieto typy štetcov.

dřevěné fošny

Ďalšou alternatívou sú tzv. zaroháky a tie odporúčame použiť v prípade natierania ťažšie dostupných miest. Ak však potrebujete natrieť väčšie plochy ako napr. šopy alebo menšie humná, potom je vhodnejšou alternatívou valec, ktorým požadovanú plochu natriete oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie. Počasie a okolitá teplota nie je pomôckou v pravom slova zmysle aké sme spomínali vyššie, no kvalitu náteru ovplyvňujú v značnej miere. Tá by mala byť v rozpätí 20 až 25°C a toto sú ideálne podmienky najmä z pohľadu jej schnutia na drevenom povrchu. Viac o danej téme nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.