Mnohé domácnosti riešia rovnaký problém: kam s množstvom nevyužívaných vecí, ktoré síce nechceme vyhodiť, ale zaberajú priestor a momentálne ich nepotrebujeme. Ide o hračky, odevy, obuv či nejaké náradie a podobne, ktoré je nutné niekam uložiť, aby sa neroztratili. Na tento účel, ale aj na posielanie balíkov, sú výborné kartónové škatule s klopami, dvojvrstvové alebo päťvrstvové.

delivery-1417310_640

Rodiny určite vedia o čom je reč: deti rastú a veci pribúda. V bytoch už niet priestoru na nové, a tak prichádza čas triedenia. Staré, či momentálne nevyužívané veci tak putujú do škatúľ, kde budú čakať na ich opätovné objavenie. Na tento účel sú skvelou voľbou klopové kartónové škatule troj alebo päťvrstvové. Vyrábajú sa z troch alebo piatich vrstiev lepenky, čím je zaistená ich pevnosť a odolnosť. Rozmery si vyberiete podľa svojej potreby, no v ponuke ich nájdete od veľkosti 200x100x100mm až do 800x600x600mm.

Do týchto škatúľ sa toho zmestí naozaj dosť, a nemusia to byť len veci na uskladnenie, ale aj na posielanie balíkov. Škatule sa predávajú v rozloženom stave, pretože kartony a krabice 2packsk tak zaberú oveľa menej miesta ako keby už boli poskladané a aj manipulácia s nimi je jednoduchšia. Doma ich uložíte na dostupné miesto a v prípade potreby ich ľahko a rýchlo poskladáte. Obal na tovar, ktorý chcete posielať alebo uskladniť, máte v okamihu pripravený. Okrem trojvrstvových škatúľ sú na trhu aj pevnejšie, zložené z piatich vrstiev kartónu, ktoré takisto poslúžia na zabalenie tovaru, ale do týchto je možné vložiť aj ťažšie predmety, pretože ich steny sú o niečo pevnejšie a odolnejšie ako tenšie, trojvrstvové.

gift-box-3336065_1920

Inou alternatívou balenia je vlnitá lepenka, ktorá sa využíva na ochranu predmetov pred poškodením prevažne počas prepravy, napríklad nábytku alebo pri stavebných úpravách bytu či domu, kedy je potrebné ochrániť povrchy zariadenia pred poškriabaním či zničením. Ide o kvalitnú lepenku, ktorú je dobré mať vždy poruke, stačí ňou zariadenie prikryť alebo predmety do nej zabaliť. Zaistí, že prevážaný tovar bude v poriadku dopravený na miesto určenia a vaše zariadenie zostane v pôvodnom stave, aj keď budú u vás kvíliť zbíjačky.