Pod fitness náramkom si možno predstaviť nenápadný doplnok umiestnený na zápästí žien i mužov. Nosený je najmä počas športu a iných pohybových aktivít a fitness náramok je možné vidieť u športovcov rôznych vekových kategórií. Okrem funkcie hodiniek je teda náramok určený aj na meranie fyzickej aktivity, srdcového tepu, spánkovej aktivity a tiež poskytuje informácie ohľadne spálených kalórií. Vďaka fitness náramku dostanú vaše pohybové aktivity, nech už sú vykonávané na profesionálnej či amatérskej úrovni, úplne iný rozmer a zhodnotenie odvedeného výkonu tak budete mať možnosť sledovať aj v podobe reálnych čísel.
fitnes náramek

Fitness náramok ako dokonalý doplnok každého športovca


Náramok vám teda dá jednoznačne pocítiť, že súčasný život nie je len o sedení za počítačom či rolovaní displeja mobilného telefónu. Do popredia sa však čoraz viac dostáva aktívny životný štýl, vďaka čomu rastie aj popularita fitness náramku. Namerané dáta ohľadne srdcového tepu, spálených kalórií či spánku dokážu byť odoslané do príslušnej aplikácie v mobilnom telefóne a tá vám následne dokáže pomôcť s efektívnejším cvičením. To však ani zďaleka nie je všetko a tieto náramky taktiež dokážu zobraziť upozornenie z telefónu alebo mailovej schránky. Pri behaní totižto môže byť čítanie mailu z displeja telefónu pomerne náročnou záležitosťou. Niektoré modely sú taktiež osadené do vodeodolného puzdra, vďaka ktorému sú ideálnym športovým doplnkom aj pre plavcov a množstvo ľudí ich používa aj ako budík.

Fitness náramok vás však má prioritne motivovať k určitej pohybovej aktivite. Na trhu sú dokonca modely, ktoré vás po určitej dobe kľudu a oddychu upozornia pomocou vibrovania napríklad na nutnosť prechádzky. Takéto funkcie ocenia práve ľudia so sedavým zamestnaním a nastavenie určitých cyklov je možné realizovať napríklad po zadaní vstupných dát typu výška a hmotnosť. smart hodinky

Portfólio rôznych funkcií fitness náramku bude závislé predovšetkým od jeho ceny a vašich finančných možností. Aby ste však vedeli náramok používať čo najefektívnejším spôsobom, je nutné pri jeho výbere zvážiť niekoľko zásadných parametrov. Zabudnite na dámske a pánske modely, žiadne takéto delenie nie je. Líšia sa však jedine vo farebnom prevedení, no výber farby náramku je vyslovene na vás. Prenos dát medzi fitness náramkom a telefónom prebieha cez bluetooth. Je však nutné odsledovať podporu príslušnej verzie operačného systému.

Viac informácií nájdete na internetovej stránke https://smartmagazin.sk/.