Svadba je významný deň v živote každej nevesty, ženícha a tiež aj ich rodičov. Avšak svadba bez hostí, či už rodiny, priateľov a známych by nebola tým pravým orechovým. Pri tejto príležitosti sa však viacerým pozvaným ženám vyskytne otázka aké dámske spoločenské šaty na túto udalosť zvoliť? Odpoveď na túto otázku však nie je jednoznačná. Výber dámskych spoločenských šiat závisí od priestoru, času, programu a do istej miery aj podľa počasia a ročného obdobia v ktorom sa bude svadba konať.


šaty

Záhradná svadba a oslava


Ak ste pozvané na svadbu, ktorá sa bude konať v exteriéri, tak na takúto svadobnú príležitosť sa hodia jednoduchšie dámske spoločenské šaty. Zvolené šaty môžu mať kratší strih nad kolená, jemné svieže farby a v prípade ochladenia môžete ku nim zvoliť jednoduchý svetrík alebo bolerko. Záhradná svadba sa väčšinou odohráva v príjemnej a uvoľnenej atmosfére, preto to netreba preháňať s nablýskanými róbami dlhými až po zem. Na záhradnú svadbu si tiež zvoľte vhodnú obuv aby sa vám ľahko pretancovalo celé popoludnie alebo aj letná noc.

Svadba v kostole


Pri svadbe, ktorá sa koná v kostole je výber dámskych spoločenských šiat o niečo náročnejší. Dámske spoločenské šaty na tento typ svadby väčšinou bývajú ozdobené rôznymi detailmi, dĺžka šiat býva väčšinou pod kolená alebo až po zem. Farba a strih šiat je na preferenciách každej mladej slečny či zrelej dámy. Dámske spoločenské šaty na tento typ svadby bývajú väčšinou konzervatívnejšie, pretože svadba v kostole má pre zúčastnených väčšiu vážnosť a noblesu.

Svadba v rôznych štýloch


V dnešnej dobe sa namiesto tradičnej svadby začínajú uplatňovať aj svadby v rôznych štýloch. Medzi netradičné svadby patrí napríklad svadba na vrcholkoch hôr, na vode, v jaskyni alebo svadby v rôznych zaujímavých štýloch. Svadba sa totiž môže viesť aj v minimalistickom, folklórnom, prírodnom, geometrickom, antickom alebo vintage štýle.

oranžové šaty

Výber dámskych spoločenských šiat, ktoré si nakoniec oblečiete závisia od celkovej atmosféry, ktorá je na svadbe očakávaná. Vyberte si však také v ktorých sa budete cítiť pohodlne, sebavedomo a navyše aj pekne. Bohatú ponuku dámskych spoločenských šiat a ďalšieho oblečenia nielen na svadbu nájdete na internetovej stránke www.glashgirl.sk. Tento internetový obchod ponúka dámske spoločenské šat v rôznych farebných prevedeniach, dĺžkach a strihoch.