Zaobstarali ste si štvornohého domáceho miláčika – psíka? Ak áno, určite premýšľate nad tým, kde bude spať váš nový člen rodiny? Iste, vaša posteľ alebo gauč sú možnosti, ale nie vždy sú tie najideálnejšie. Tak ako vy, aj váš pes potrebuje svoje vlastné miesto, kde by mohol zložiť si hlavu, oddýchnuť si, miesto, ktoré bude mäkké a pohodlné. Skvelou voľbou môžu byť pelechy pre psov, hoci výber môže byť náročnejší. Existuje množstvo pelechov pre psov, z ktorých si môžete vybrať a určite uspokoja aj toho vášho.

pelech pro psa

Aké pelechy pre psov existujú?

Existuje hneď niekoľko druhov pelechov pre psov, z ktorých si môžete vybrať ten správny a pravý pre vášho štvornohého miláčika. Štandardné pelechy pre psov vyzerajú ako vankúše bez hrán a okrajov. Sú dostupné v mnohých veľkostiach, materiáloch či farbách. Tvary sú tiež rôzne, môžete si vybrať okrúhle, oválne, štvorcové. Často obsahujú polyesterovú výplň alebo penovú výplň. Tieto pelechy sú vhodné pre všetky plemená psov. Hniezda pre psov sú veľmi podobné vankúšom. Výnimkou je, že tieto pelechy majú vyvýšené okraje. Niektoré sa dokonca môžu podobať pohovkám. Vďaka zvýšenej hrane sa psík môže oprieť. Tieto postele sú vhodné pre tých psov, ktorí sa rady schúlia alebo opierajú. Ortopedické pelechy pre psov sú určené predovšetkým pre psov trpiacich artritídou alebo iným ortopedickým ochorením. Sú vynikajúce aj pre staršie psíky, kostnaté psy, ako sú chrty. Tieto postele sú vyrobené z vysokokvalitnej peny, ktorá poskytuje pre telo psa oporu a nezaťažuje kĺby. Mnoho firiem vyrába aj postele, ktoré sú zdvihnuté z podlahy.

psí pelech

Niektoré sú štandardné, ako hniezdo, ortopedické, dokonca ako matrace vo vyvýšenom ráme. Rámy môžu byť z dreva, kovu, prútia či plastu. Výhodou je, že medzi zemou a posteľou je priestor, a teda pes neleží na studenej, špinavej zemi. Tieto postele nemusia byť vhodné pre psy s ortopedickými problémami. Kryté pelechy pre psov majú vzhľad malých domov alebo stanov. Niektoré sú vyrobené z plyšovej podstielky, iné môžu pozostávať z postele vo vnútri domčeka a prúteného domčeka. Zakryté postele sú skvelé pre všetky psy, ale najradšej ich majú menšie plemená a plaché psy, ktoré sa rady skrývajú. Širokú ponuku pelechov pre psov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.